کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ششمین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

پانزدهمین کنفرانس سیستم‌های الکترونیک قدرت برگزار می‌شود

ایران کنفرانس

پانزدهمین کنفرانس سیستم‌های الکترونیک قدرت برگزار می‌شود

پانزدهمین کنفرانس سیستم‌ها و فناوری‌های الکترونیک قدرت و محرکه‌های الکتریکی ۱۰ تا ۱۲ بهمن سال ۱۴۰۲ در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود.

حمیدرضا صادق محمدی دانشیار پژوهشی جهاددانشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: کنفرانس بین المللی سیستم های الکترونیک قدرت و محرکه های الکتریکی (PEDSTC) از پانزده سال قبل به صورت سالانه در دانشگاه های برتر ایران برگزار شده است و هدف آن کمک به ارتقاء سطح دانش علمی و تخصصی کشور در زمینه سیستم های الکترونیک قدرت و محرکه های الکتریکی و تقویت ارتباطات میان دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و صنعتی در این حوزه در سطوح ملی و بین المللی بوده است.

وی افزود: کنفرانس امسال با مشارکت انجمن علمی الکترونیک قدرت ایران، سازمان جهاد دانشگاهی علم صنعت و دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود و از حمایت انجمن بین المللی برق و الکترونیک (IEEE) بخش ایران برخوردار است.

صادق محمدی عنوان کرد: ارزیابی مقالات این کنفرانس توسط کادر داوری شامل اعضای هیات علمی و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و متخصصان ایرانی و خارجی انجام شده است، همچنین پس از برگزاری کنفرانس، خلاصه مقالات به صورت کتابچه الکترونیکی روی سایت کنفرانس قرار می گیرد. نمایه شدن تمام مقالات پذیرفته شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و در اختیار قرار گرفتن آنها در سامانه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)، امکان دسترسی متخصصان به این مقالات را فراهم می آورد.

رییس کنفرانس سیستم ها و فناوری های الکترونیک قدرت و محرکه های الکتریکی تاکید کرد: مقالات ارسال شده به دبیرخانه از دانشگاه ها و مراکز علمی، پژوهشی و صنعتی بوده و اساسا زمینه تخصصی مقالات این کنفرانس کاملاً کاربردی و در عرصه های مورد نیاز کشور است و این موضوع از وجوه تمایز این کنفرانس است که مقالات آن حاصل فرآیند تحقیق و توسعه در عرصه صنعتی و برآمده از از پروژه های تحقیقاتی کاربردی است.

وی افزود: در این دوره، مقالاتی از اساتید، محققان، دانشجویان و متخصصان ایران و کشورهای آمریکا، انگلیس، ایتالیا، تایلند، تایوان، جمهوری چک، سوئد، فرانسه، فنلاند، کانادا، کره جنوبی، هلند، هندوستان ارسال شده است که عمدتاً حاصل همکاری های مشترک علمی بوده است در مجموع در این کنفرانس ۵۳ مقاله برای ارائه پذیرفته شد.

دانشیار پژوهشی جهاددانشگاهی در خصوص کمیته علمی این کنفرانس خاطرنشان کرد: ۱۸ استاد برجسته بین المللی در کمیته علمی این کنفرانس حضور دارند که از کشورهای آمریکا، کانادا، دانمارک، آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، استرالیا، هندوستان، کره جنوبی، برزیل، ژاپن، لهستان، سوییس و نروژ هستند که ۱۳ استاد برجسته از دانشگاه های ایران در این زمینه همکاری دارند و این موضوع نشان از اهمیت و اعتبار کنفرانس سیستم ها و فناوری های الکترونیک قدرت و محرکه های الکتریکی دارد.

صادق محمدی در خصوص دیگر اهداف کنفرانس گفت: این کنفرانس به صورت بین المللی و به زبان انگلیسی برگزار می شود تا از این طریق بتوانیم هم مشارکت متخصصان دیگر کشورها را جلب کنیم و هم تبادلات علمی بین المللی را تسهیل کنیم.

وی یادآور شد: از جمله اهداف اصلی برگزاری چنین رویدادهایی فراهم آوردن جایگاهی برای بیان رشد و توسعه دانش الکترونیک قدرت در داخل کشور، از سوی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و صنعت است که سه قطب اصلی تأثیرگذار در توسعه صنعتی هستند.

براساس این گزارش، کنفرانس سیستم ها و فناوری های الکترونیک قدرت و محرکه های الکتریکی ۱۰ تا ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۲ در دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی برگزار می شود. از محورهای این کنفرانس می توان به توپولوژی های مبدل جدید، کنترل مبدل های قدرت، انتقال برق بی سیم، درایوهای الکتریکی و طراحی ماشین، الکترونیک قدرت برای حمل و نقل الکتریکی، قابلیت اطمینان در سیستم های الکترونیک قدرت، مبدل های توان بالا و چند سطحی، الکترونیک قدرت برای سیستم های انرژی تجدیدپذیر، ادوات نیمه هادی قدرت، الکترونیک قدرت وزیست پزشکی، کیفیت توان، EMC، فیلتر کردن، PFC، و آموزش الکترونیک قدرت اشاره کرد.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس