کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

اصلاح آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی نهایی شد (1402/9/28)

ایران کنفرانس

اصلاح آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی نهایی شد

دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از نهایی شدن اصلاح آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی نهایی دانشگاه ها خبر داد.

به گزارش ایسنا، برزویی در حاشیه پس جلسه ۱۸۹ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، در خصوص سیاست‌ها، اصول و الزامات حاکم بر آئین‌نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی بیان کرد: بر اساس مصوبه جلسه ۸۲۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی موظف شدند آئین‌نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی خود را با رویکرد تنوع بخشی و پرهیز از انحصار در نظام‌های رتبه‌بندی خاص مجلات، با لحاظ کردن مأموریت‌گرایی در نظام‌های آموزش عالی و با در نظر گرفتن امتیاز ویژه در حل مسائل کشور و حذف شاخص وتویی بودن مقالات منتشره در نشریات بین‌المللی تدوین و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی افزود: پس از ۷ جلسه شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، در این جلسه مصوبه اصول حاکم بر بازنگری آئین‌نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی در ۸ بند تنوع بخشی به مسیرهای ارتقاء مرتبه، متناسب‌سازی شیوه ارتقاء با ماهیت گروه‌های آموزشی، متناسب‌سازی شیوه ارتقاء با مأموریت دانشگاه‌ها و موسسات، متناسب‌سازی شیوه ارتقاء با زیرنظام‌های آموزش عالی، تقویت جریان ملی دانش، تقویت نقش جوامع علمی و نظامات ارزیابی داخلی، توجه بیشتر به شئون آموزشی-تربیتی و فرهنگی اعضای هیئت علمی، ضرورت اثبات و استمرار شایستگی و صلاحیت علمی و کیفیت و اثربخشی فعالیت‌های عضو هیئت علمی و توجه ویژه به اثرگذاری اجتماعی فعالیت‌های عضو هیئت علمی در حل مسائل کشور نهایی‌سازی شد.

به جهت ایجاد انگیزه‌های پژوهشی در تمامی سال‌های حضور اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها و نیز تقویت جریان ملی دانش و افزایش کیفیت، در این جلسه افزایش تعداد سطوح ارتقاء مرتبه اعضای هیئت علمی و طول مدت ماندگاری در مراتب دانشیاری و استادی به تصویب رسید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، نهایتا مقرر شد این اصول برای طرح به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس