کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ششمین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

آیین‌نامه ارتقای اساتید در دستورکار ستاد نقشه جامع علمی کشور قرار گرفت (1402/8/3)

ایران کنفرانس

آیین‌نامه ارتقای اساتید در دستورکار ستاد نقشه جامع علمی کشور قرار گرفت

دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: در راستای مطالبات رهبری طراحی و تدوین اصول حاکم بر آیین‌نامه ارتقا اساتید در دستور کار ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ۱۸۳ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

رجبعلی برزویی دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، در خصوص موضوع بررسی و بازنگری آیین‌نامه ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری دولتی و غیردولتی گفت: براساس مصوبه جلسه ۸۲۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی موظف شدند تا آیین‌نامه‌ ارتقاء اعضای هیات علمی خود را، با رویکرد تنوع بخشی و پرهیز از انحصار در نظام‌های رتبه‌بندی خاص مجلات، با لحاظ کردن ماموریت‌گرایی در نظام‌های آموزش عالی و با در نظر گرفتن امتیاز ویژه در حل مسائل کشور و حذف شاخص وتویی بودن مقالات منتشره در نشریات بین‌المللی تدوین و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.

دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: در این راستا و از سال ۱۳۹۹ موضوع بازنگری آیین‌نامه ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی به‌عنوان یکی از اولویت‌های کاری ستاد علم، فناوری و نوآوری مطرح شد و به‌منظور پیگیری و مشارکت سایر دستگاه‌ها در تدوین این آیین‌نامه مکاتباتی در این خصوص صورت گرفت.

وی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع در راستای جریان‌سازی علمی و فرهنگی در کشور، مقرر شد بررسی و بازنگری این آیین‌نامه در قالب میز تخصصی آیین‌نامه ارتقا انجام گیرد و تاکنون جلسات کارشناسی متعددی در این خصوص در ستاد تشکیل شده است.

برزویی افزود: با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اصلاح شاخص ارزیابی اساتید و نخبگان و لزوم تأکید بر رویکردهای حاکم بر آیین‌نامه ارتقا که جریان‌ساز و جهت‌ده است، طراحی و تدوین اصول حاکم بر این آیین‌نامه با توجه ویژه به حفظ و تقویت مرجعیت علمی در عرصه رقابت‌های جهانی و همچنین تقویت جایگاه دانشگاهیان در حل معظلات و مشکلات کشور در دستور کار فشرده شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور قرار گرفت.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی بیان داشت: در این جلسه پس از استماع نظرات اعضا مقرر شد موضوع تدوین اصول حاکم بر آیین‌نامه ارتقا با تمرکز بر حل مسائل و مشکلات کشور، تحقق مرجعیت علمی و فناوری و تربیت و توانمندسازی سرمایه انسانی کشور با جلوگیری از حاکم شدن دیدگاه‌های افراطی و تفریطی در هر موضوع در جلسات آتی مورد بحث و بررسی قرار گیرد. همچنین در صورت نیاز، نسبت به اخذ مصوبات بسترساز جهت تصویب و تسهیل اجرای آیین‌نامه ارتقا اقدامات لازم صورت گیرد.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس