کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

برگزاری هفتمین همایش سراسری طب و قضا

ایران کنفرانس

برگزاری هفتمین همایش سراسری طب و قضا

به گزارش خبرگزاری مهر، جابر قره داغی، دبیر علمی هفتمین همایش سراسری طب و قضا اظهار کرد: در پی برگزاری موفق شش دوره همایش طب و قضا و نتایج مثبت آن در ارتقای تعامل بین قضات و پزشکان قانونی، هفتمین دوره این همایش در تیر ماه امسال برگزار می‌شود.

وی با اشاره به توقف برگزاری همایش‌های دوره‌ای طب و قضا به دلیل شرایط کرونایی کشور، گفت: همایش‌های طب و قضا هر دو سال یکبار توسط سازمان پزشکی قانونی کشور برگزار می‌شود، اما برگزاری همایش هفتم که مقرر بود در اواخر سال ۱۳۹۸ برپا شود به دلیل شرایط کرونایی به تعویق افتاد.

دبیر علمی هفتمین همایش سراسری طب و قضا تصریح کرد: با بهبود شرایط کرونایی حاکم بر کشور برپایی همایش هفتم در دستور کار سازمان پزشکی قانونی کشور قرار گرفت و مقدمات آن فراهم شد.

وی با اشاره به استقبال قابل توجه از همایش هفتم و ارسال بیش از ۲۰۰ مقاله علمی به دبیرخانه این همایش گفت: از مقالات دریافتی ۳۵ مقاله به شکل سخنرانی و ۴۰ مقاله در قالب پوستر در این همایش ارائه خواهد شد.

قره داغی ادامه داد: محورهای اصلی همایش هفتم موضوعاتی همچون واکاوی پزشکی، حقوقی و فقهی عوامل مؤثر در مصدومیت و فوت، بررسی و واکاوی پزشکی، حقوقی و فقهی مسائل نوین پزشکی و بررسی و واکاوی پزشکی، حقوقی و فقهی جبران خسارات آسیب دیدگان از اقدامات تشخیصی- درمانی هستند که مقالات دریافتی در این موضوعات تهیه و تدوین شده‌اند.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین هدف از برگزاری همایش‌های طب و قضا، ارتقای تعامل پزشکان قانونی و قضات در راستای خدمت رسانی بهتر و سریع‌تر به مردم است، گفت: همایش‌های طب و قضا به دلیل برگزاری کمیته‌های تخصصی استان‌ها، با حضور پزشکان قانونی، قضات و حقوقدان‌ها، موجب ارتقای تعامل بین این گروه‌ها می‌شود که اتفاقی بسیار مهم است، زیرا نتیجه آن اصلاح رویه‌ها و تقریب نظرات خواهد بود.

دبیر علمی هفتمین همایش سراسری طب و قضا بیان کرد: نتایج به دست آمده در همایش‌های قبلی طب و قضا به ویژه در حوزه‌های روان پزشکی قانونی در بازنگری قانون مجازات اسلامی در سال ۱۳۹۲ مورد توجه قرار گرفت و این امر نشان دهنده اهمیت نظرات مطرح شده در همایش و نتایج به دست آمده از آن است که قطعاً پس از طرح موضوع در همایش در تصمیم گیری‌ها مورد استناد قرار خواهد گرفت.

هفتمین همایش سراسری طب و قضا صبح روز دوشنبه پنجم تیر ماه افتتاح و عصر سه شنبه ششم تیر با صدور بیانیه نهایی به کار خود پایان می‌دهد.

تاکنون شش دوره از همایش‌های سراسری طب و قضا در کشور برگزار شده است که همایش اول در تهران (سال ۱۳۸۶)، همایش دوم در اصفهان (سال ۱۳۸۸)، همایش سوم در شیراز (سال ۱۳۹۰)، همایش چهارم در مشهد (سال ۱۳۹۲)، همایش پنجم در ساری (سال ۱۳۹۴) و همایش ششم در قم (سال ۱۳۹۶) برگزار شده است و همایش هفتم نیز در هفته قوه قضائیه امسال در تهران برپا خواهد شد.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس